Πάτησε τη Νάξο ο ΟΦΗ και συνεχίζει το θετικό σερί του!

Σε ένα ματς κατάθεση ψυχής στο παρκέ ο ΟΦΗ κέρδισε τη Νάξο με 77-71 για την 22η αγωνιστική της National league 1.

Με τον ΟΦΗ να δείχνει τα «δόντια του» στο από το πρώτο δεκάλεπτο κλείνοντας το με 20-18 με τρίποντο Ζαφειρούδη.

Στη δεύτερη περίοδο του ματς ο ΟΦΗ πέρασε με +6 στο 14’ (29-24) και πριν πάει στα αποδυτήρια με ένα τρίποντο του Λιανού στο 15’ (32-26) σε συνδυασμό με ασίστ Παππά στο 18’ (38-28) και ακόμη ένα τρίποντο Ζαφειρούδη (41-28) το πρώτο μέρος του ματς έκλεισε με +16 για τον ΟΦΗ (46-30).

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού η Νάξο κατάφερε να μειώσει τη διαφορά (69-66 στο 37’) και να ισοφαρίσει (69-69) τρία λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης. Εκεί με ψυχραιμία και δύναμη ψυχής ο ΟΦΗ κατάφερε να περάσει μπροστά ξανά και να πάρει μεγάλη νίκη με 77-71.

ΟΦΗ - ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: 77-71

Τα δεκάλεπτα: 20-18,46-30,61-54,77-71

ΟΦΗ( Ράλλης - Πάλλης) : Παππάς 13(1), Πιλκούδης 14, Μποχωρίδης 2,Λιανός 16, Σταμπουλής 17,Ζαφειρούδης 8(2), Κασπίρης 3, Πρωτογεράκης 4, Τσερκιτζόγλου, Καψάλης, Αντιφυλιώτης, Δραμουντάνης.

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ (Ρουμελιώτης): Χαρουνι 18(3),Κρανιάς 2,Γκαβασιάδης 13(1), Τζορτζεβιτς 16(1), Νεόφυτος 9, Παρασκευόπουλος 6, Λάκοβ 1, Στάθης 3, Δενδρινός 3, Μπακέας, Βουτυρόπουλος.